BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatja a kivonulást Ázsiából a Deutsche Telekom

2003. július 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A malajziai és az indonéziai érdekeltségek eladása után most a Fülöp-szigetek második legnagyobb mobilszolgáltatójában birtokolt részvénycsomagjára keres vevőt a Deutsche Telekom. A 43 százalékos piaci részesedéssel rendelkező Globe Telecomban 24,8 százalékos pakettel bír a német távközlési óriás, ám jelenlétét inkább pénzügyi, semmint szakmai befektetésként értékelték a helyi megfigyelők. A Fülöp-szigeteki társaságot ugyanis a két nagyobb tulajdonos, a 29,1 százalékot birtokló szingapúri SingTel és a 32,7 százalékos tulajdonrésszel rendelkező helyi konglomerátum, az Ayala irányítja.
A felajánlott csomag iránt várhatóan mindkét tulajdonos komoly érdeklődést mutat majd, igaz, a SingTel lehetőségeit a külföldi befektetők tulajdonát 40 százalékban korlátozó Fülöp-szigeteki törvény jelentősen szűkíti. A 24,8 százalékos csomag áráról a DT nem tett közzé semmiféle tájékoztatást, ám annak értékét piaci megfigyelők minimum 430 millió dollárra taksálják.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet