BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötezer alatt is járt a Mol

2003. július 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző napi esés után igazán üdítő lehetett a befektetőknek, hogy jelentős forgalom mellett az árfolyamok határozott emelkedésének lehettek tanúi a Budapesti Értéktőzsdén. A gazdát cserélt részvények értéke meghaladta a 12 milliárd forintot – az előző napi 2 milliárdos érték után ez kifejezetten jónak mondható – az index pedig ha csak 22 ponttal is, de legalább emelkedett, szemben az előző napi 76 pontos csökkenéssel.
A forgalom nagy része persze kevésbé a befektetők éppen megnövekedett aktivitásának, inkább a Matáv sajátrészvény-átkötésének volt köszönhető. A telefonpapírok ára folytatta előző napra is jellemző csökkenését, 773 forintos tegnapi záróára egyben a napi minimum is volt. A Mol szintén viszonylag nagy, közel 2,5 milliárdos értékben cserélt gazdát, a záróárat tekintve minimális árcsökkenés mellett. Ugyanakkor a nap folyamán az olajrészvény vevői rég nem látott mértékben vonultak vissza, így néhány kötésben ötezer forint alá is beesett a papír.
Élénk kereskedés folyt az OTP piacán is. A bankpapír napok óta a legjobban szerepel a blue chipek közül, árfolyama a tegnapi 1,6 százalékos emelkedés után lassan újra megközelíti a 2300 forintos szintet.
A vezető részvények közül tegnap mégis a Richter bizonyult a legnépszerűbbnek, árfolyama kis híján három százalékkal emelkedett, amit az Egis a maga szerényebb, 1,5 százalék alatti emelkedésével követett.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet