Közel 430 milliárd forintnyi üzletet bonyolítottak le a brókercégek júniusban a Budapesti Értéktőzsdén, majdnem annyit, mint a BÉT fénykorát jelentő 2000-es esztendő júniusában. A forgalom év eleje óta tartó növekvő trendje ezúttal sem tört meg, a piacon megfordult papírok összértéke februárhoz képest 122 százalékkal, májushoz képest 13 százalékkal emelkedett. Mindez még örvendetesebb annak fényében, hogy míg az uborkaszezon beköszöntével az első nyári hónapban eddig rendre visszaesett a forgalom, addig az idén ilyen nem volt megfigyelhető. A tőzsde összforgalmának legnagyobb részét továbbra is a részvények adják, ám az egyéb instrumentumokat is egyre inkább keresik a befektetők. Míg májusban mindössze 3 milliárd forintnyi állampapír-ügylet született a BÉT-en, addig júniusban már közel 80 milliárd forint értékben kereskedtek az államkötvényekkel. Az egyéb hitelpapírok forgalma 22 milliárd forintról 37 milliárd forintra emelkedett.
A brókercégek részvényforgalom alapján összeállított listáját továbbra is az Erste Bank Befektetési Rt. vezeti, a társaság az elmúlt hónap során több mint 81 milliárd forintnyi üzlet megkötésénél segédkezett. Az áprilisi vezető helyről májusban a harmadik pozícióba visszacsúszó K&H 70 milliárd forintos forgalmával visszakapaszkodott a második helyre. A dobogóért 57 és 58 milliárd forintos forgalommal komoly versenyt vív egymással a CA-IB és a Cashline.
A derivatív piacon azonban megállt a forgalom bővülése, egyedi részvényekre a májusi 115 milliárd forinttal szemben júniusban csak 112 milliárd forintnyi határidős üzletet kötöttek, s a BUX-kontraktusok forgalma is közel tíz százalékkal visszaesett.
