BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európából is kivonulna a Nasdaq

2003. június 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét Amerikára szeretné összpontosítani figyelmét a Nasdaq, s a japán hídfőállás tavalyi felszámolása után most Európából is visszavonulna a társaság - tudósított a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A Nasdaq egyetlen még álló - ám az idén márciusi indulás óta a tulajdonosok várakozásait egyáltalán nem teljesítő - bástyája a kontinensen a Nasdaq Deutschland. (A Nasdaq csütörtökön jelentette be, hogy bezárja a Brüsszelben működő Nasdaq Europe-ot és jövő január 5-ig kivonul onnan.)
A frankfurti piac konkurenseként létrehozott Nasdaq Deutschlandra, úgy tűnik, viszonylag gyorsan sikerült vevőt találnia az amerikai társaságnak, a páneurópai börzeegyesülés a Euronext ugyanis már jelezte vételi szándékát. A Nasdaq 50 százalék plusz egy szavazatot birtokol kihelyezett német tagozatában, a fennmaradó részen a Commerzbank, a Dresdner Bank, a Comdirket-Bank és a Berlin-brémai Értéktőzsde osztozik. A Nasdaq és a Euronext egyelőre tárgyalásokat folytat az irányítópakettről, megfigyelők szerint a megegyezés előtt még kemény tárgyalások várnak a két cégre.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet