BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az E.ON-tól vásárolja az áramot a Mol

A Mol-csoport ezentúl - 2004 végéig biztosan - az E.ON-csoporttól vásárol villamos energiát. Az erről szóló 22,5 milliárd forint értékű szerződést tegnap írták alá.

2003. június 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E.ON Hungária, a Mol, valamint a szlovák áramszolgáltató, a ZSE tegnap együttműködési megállapodást írtak alá a Mol feljogosított fogyasztónak minősülő telephelyeinek villamosenergia-ellátásáról. A 22,5 milliárd forintos megállapodás értelmében 2004. december végéig mintegy 1,5 terawattórányi áramot szállít az E.ON Energiakereskedő Kft. a Mol Rt. 11 telephelyének és a TVK Rt.-nek.
A szintén E.ON-tulajdonban lévő ZSE a Slovnaft a.s.-t látja el 49 százalékban, ez a másfél éves szerződésből fakadóan mintegy 600 megawattórányi villamos energiát jelent. Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója egy tegnapi sajtótájékoztatón elmondta, ezzel a lépéssel jelentős költségcsökkenést értek el, de növelhető a hatékonyság is.
A január elseje óta megnyílt szabad piacra egyelőre a 6,5 gigawattóránál több villamos energiát fogyasztó cégek léphetnek ki. Ezek közül az első a BorsodChem Rt. volt, amely február elsejével a svájci Atel 75 százalékos tulajdonában lévő Entrade Hungary Kft.-vel kötött szerződést 400 ezer megawattórányi villamos áram vásárlásáról. A BorsodChemet követte többek között a MAL Rt., az Alcoa Köfém Kft., a Rába, a Bakonyi Bauxit Kft. és most a Mol. Ez utóbbi társaság energiafelhasználása a teljes fogyasztás több mint 10 százalékát teszi ki. Így a szabadpiacra kilépő fogyasztók már az összes felhasználás 20-22 százalékát adják.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet