BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Figyelmeztető sztrájk Kapuváron

2003. június 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Rába Futómű Kft. kapuvári telephelyén figyelmeztető sztrájkot tartott az állásáért aggódó 186 dolgozó. A tiltakozást az váltotta ki, hogy a Rába Rt. győri telephelyére telepíti át a gyártást, ám nem garantálja a dolgozók továbbfoglalkoztatását - tudósított az MTI. Vissi Ferenc, a Rába humánerőforrás-igazgatója sajtótájékoztatón elmondta, hogy a 44 improduktív dolgozó átvételére nincs lehetőség, ám a többieket - amennyiben vállalják az utazást - a győri telephelyen foglalkoztatják. A termelő tevékenységek összevonása egyébként mintegy 100 millió forint megtakarítást jelent a társaságnak, a Futómű Kft. kapuvári egységének bezárása így egy év alatt megtérül. A telephely iránt egy multinacionális társaság érdeklődik, amely gépipari összeszerelési tevékenységet telepítene oda, felmerült azonban az ingatlan értékesítésének lehetősége is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet