BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika meghozta a fellendülést

2003. június 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai piacok szerdai mélyrepülése nyomán rossz hangulatban kezdődött tegnap az adásvétel a Budapesti Értéktőzsdén. A kereskedés azonban már a nyári uborkaszezont idézte - sem az eladói, sem a vásárlói oldalon nem tolongtak a befektetők -, így a BUX csak lassan csordogált lefelé. A délután közepén 60 ponttal előző értéke alatt állt az irányadó index, ám az amerikai piacok pozitív nyitása megadta a jelet a vásárlásra. Az utolsó egy órában a BUX szinte egész napi veszteségét ledolgozta, a mutató a kereskedés végén már csak 24 ponttal előző értéke alatt, 7856 ponton állt. A virtuális parketten az elmúlt napok átlagához hasonlóan 6 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Szűk sávban ingadozott tegnap a 2,6 milliárd forintos forgalmat generáló Mol jegyzése. Az olajipari részvénnyel jellemzően szerdai ára környékén, 5200 forinton kereskedtek, záráskor is csak e szint felett 5 forinttal állt a részvény kurzusa. Süket fülekre talált a Richter-vásárlásra buzdító Morgan Stanley-elemzés, a nap legnagyobb részében lefelé csordogált a gyógyszergyári papír jegyzése. A 16 ezer forintos szint elérésekor azonban komolyabb vevők jelentek meg a piacon,
16 395 forintra, 0,2 százalékkal a szerdai ár fölé tornászva fel a jegyzést. A szektortárs Egis 1,7 százalékot veszített értékéből. Alig-alig mozdult tegnap a Matáv kurzusa, a telefontársaság részvényei a piac zárásakor egy forinttal szerdai áruk alatt cseréltek gazdát. Az OTP-részvények 0,6 százalékkal lettek olcsóbbak.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet