Közepes forgalom mellett közel százpontos emelkedéssel zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsde. Az előző napi gyengülést követően a vezető papírok mindegyike határozottan javított árfolyamán.
A blue chipek piacán a gyógyszerszektor szerepelt jól. A legnagyobb mértékben a százmilliót éppen meghaladó forgalmú Egis árfolyama emelkedett, több mint 2,5 százalékkal, végül 8100 forinton zárt a részvény. A Richter alig kisebb mértékben, valamivel több mint két százalékkal tudott erősödni, forgalma viszont több mint tizenegyszeresen haladta meg a kisebbik gyógyszergyár papírjáét.
Tegnap mégis a Matávé volt a főszerep a parketten, a telekomrészvényből 2,5 milliárd forintnyi fordult meg tegnap. A részvények ára nem változott sokat, a 810 forintos záró árfolyam alig 9 forinttal haladta meg az előző napi árat. A Mol már kisebb mennyiségben cserélt gazdát, 5200 forintra emelkedő ár mellett. Élénk kereskedés zajlott az OTP piacán is, az előző napinál több mint egy százalékkal magasabb árak mellett.
A kisebb részvények között is többségben voltak a jól szereplő papírok, ami egyértelműen korrekciós hatásnak tűnik az előző napi esések után. A Synergon 2,4, a Graphisoft 3,2 százalékkal erősödött, ami azért egyik esetben sem éri el azt a mértéket, amennyivel előző nap a két részvény ára csökkent.
Élénk volt a kárpótlási jegy piaca is, az előző napi 1070 forintos árhoz képest óriási csökkenéssel, 965 forintos szinten nyitott a papír, majd a nap végére 1100 forintra emelkedett a kurzusa, közel 70 ezer darabos forgalom mellett.
