BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélybe kerülhetnek a Rotch pozíciói?

2003. június 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tetszenek a Rotch Energynek a lengyel privatizációs módszerek - derül ki a Reuters tegnapi híréből. A társaság lengyelországi képviselőjének nyilatkozata szerint a Rotch Energy pert fontolgat a Nafta Polska - az újabban Lotos-csoportnak nevezett gdanski finomító privatizálásáért felelős állami holding - ellen, ha az ügyletet visszamondják. Állítólag már több jogásztól szakvéleményt szereztek arról, hogy milyen amatőr módszerekkel folyik a lengyel privatizáció - ebben talán lehet is valami, ha figyelembe vesszük azt, hogy gyakorlatilag semmit nem adtak el az olajipar három éve folyó privatizálása során - és emiatt szerintük akár 50 millió dolláros kártérítésre is igényt tarthatnak. Mindeközben név nélkül nyilatkozó kormányzathoz közeli emberek továbbra is a Rotch Energy állítólag nem megbízható pénzügyi garanciáira hívják fel a figyelmet. A Rotchot az is zavarja, hogy a tender során nyilvánosságra került az általa ajánlott ár és az ajánlatának más részletei is. Mint ismeretes, évekkel ezelőtt a gdanski finomítóra kiírt pályázaton a Rotch Energy kizárólagos jogot kapott a finomító megvételére, megelőzve a magyar Molt. A Mol egyébként éppen nemrégiben nyilatkozta, hogy fenntartja korábbi ajánlatát a finomító megvételére, sőt adott esetben azon még javítani is hajlandó lenne. Mindez arra utal, hogy a mostanáig meglehetősen határozatlan lengyel privatizációs politika körül újra beindult a harc. Ez pedig akár új lehetőséget is jelenthet a Mol számára, bár sokak szerint a gdanski finomító megszerzésére inkább a PKN Orlennek van esélye.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet