BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Mol-piac volt élénk

2003. június 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alacsony, ötmilliárd forint alatti forgalom mellett 57 ponttal csökkent tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A nyári, meglehetősen álmos hangulatban a befektetők érdeklődését csak minimálisan keltette fel a részvényárak majdnem általános csökkenése.
Egyedül a Mol piaca volt élénkebb, az olajrészvény ára tovább csökkent. A nap elején 5200 forintról viszonylag hamar a rég nem látott 5100 forintos szinthez került közel az árfolyam és a nap végére is csak 5165 forintig javult. Pozitívum volt viszont, hogy az olajrészvény adta a napi forgalom felét, ami arra utal, hogy a társaság részvényeinek az utóbbi időszakhoz képest viszonylag alacsony ára azért a vásárlók fantáziáját is beindította.
Szokatlanul kis forgalmat bonyolítottak viszont a többi papírral. Az OTP 31 forintos esés után is csak 900 milliós forgalmat hozott a parkettre, a banki papír záráskor 2207 forinton állt. A Matáv alig 800 milliós forgalom mellett napközben benézett 800 forint alá, az utolsó kötésben 801 forintot ért.
A blue chipekhez képest eseménydúsabb volt a kis papírok piaca. A technológiai szektorba sorolható papírok árfolyama általában zuhant, a Synergon 3 és a Graphisoft 4 százaléknál nagyobb mértékben csökkent. Egyedüli kivétel az econet volt, amelyért 80 forint fölötti árat is adtak a nap folyamán. Folytatódott a BorsodChem emelkedése is, a papír ára tegnap 90 forinttal lett magasabb, s már csak 210 forintnyira van a 12 ezertől.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet