BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő héten kell ajánlatot tenni az INA-ra

2003. június 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horvátország befejezte a tárgyalásokat az INA három potenciális szakmai befektetőjével. A Molnak, az OMV-nek és a Rosznyeftnek a jövő hét végéig kell beadniuk végső ajánlatukat a megvásárlandó 25 százalék plusz egy INA-részvényre - adta hírül a Reuters. A hírügynökség ezt egy horvát kormányközleményre hivatkozva közölte, amely július első hetét adta meg határidőül a végső, a vevőjelölteket már kötelező ajánlatok beadására. Ezzel feléledt a remény, hogy a korábban már többszöri csúszást szenvedő INA-privatizáció az eredetileg tervezett időszakban fejeződik be. Megfigyelők korábban azt valószínűsítették, hogy az eladási folyamat nem fog lezajlani a decemberre tervezett horvát választások előtt, pedig a tranzakció létrejötte fontos lenne a horvát államnak, amelynek égetően szüksége van arra a 2,5 milliárd kuna (384,3 millió dollár) privatizációs bevételre, amit idénre beterveztek. A teljes INA-t korábban 1,2-1,8 millió euróra értékelték, nyeresége tavaly közel megháromszorozódott az előző évi szinthez képest (968 millió kunára az egy évvel azelőtti 358 millióról). A stratégiai partner megjelenésétől meglehetősen sokat várnak Horvátországban, többek között az INA 16 ezer dolgozójának legalább 3 évig való megtartását és azt, hogy a vállalat képes legyen egy 1,6 milliárd dolláros növekedési program megvalósítására.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet