BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódott a zuhanás

2003. június 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét utolsó kereskedési napján folytatódott a BUX mélyrepülése, az irányadó index heti vesztesége a pénteki zárásra meghaladta a 4 százalékot. Optimista hangulatban indult ugyan a kereskedés, a csütörtöki értéke felett nyitó BUX még párpontos erősödésre is képes volt a reggeli órákban, ám a hét többi napjának forgatókönyvéhez hasonlóan hamarosan valamennyi vezető részvény piacán az eladók kerültek túlsúlyba. A támasz nélkül maradt index így egész nap lefelé csordogált, s a piac zárásakor már csütörtöki értékénél száz ponttal kevesebbet, 7732 pontot mutatott. A piac forgalmán egyáltalán nem érződött a hétvége közeledte, a virtuális parketten pénteken több mint 12 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A hét utolsó kereskedési napján folytatódott a Matáv-papírok árfolyamának mélyrepülése. A távközlési részvények 3 százalékot veszítettek értékükből, ezáltal az elmúlt öt kereskedési nap során elszenvedett veszteségük 7 százalék fölé emelkedett. A forinterősödés nyomán gyengültek a Richter-papírok, az elmúlt héten 1200 forinttal olcsóbbodó gyógyszergyári részvény jegyzése 1,1 százalékkal csúszott vissza. A hetet a legkisebb veszteséggel átvészelő blue-chip, az OTP 1,3 százalékkal gyengült pénteken. A vezető papírok közül egyedül a Mol drágult, az olajipari részvények záróára 5160 forint lett.
Két százalékkal zuhant pénteken a Rába, a győri cég részvényeiért a zárásban már csak 1000 forintot fizettek.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet