Alaposan felkavarta a kedélyeket a Budapesti Értéktőzsdén a jegybanki kamatemelés híre. A befektetők még a szerdai mélyrepülés okozta sebeket sem heverték ki igazán, mikor a BUX újabb lendülettel vetette magát a mélybe. Az irányadó index a nyitás után fél órával már két százalékkal az előző értéke alatt állt, s úgy tűnt, még a szerdainál is sötétebben alakul a nap. A jegybanki lépés azonban sikeresen megállította a forintárfolyam lefelé csúszását, ami nyugtatólag hatott a Budapesti Értéktőzsdén is. Az index a nap legnagyobb részében a 7800 pontos szint közelében ingadozott, sőt később az OTP-vásárlásoknak köszönhetően a 7900 pontos határt is megközelítette. A tengerentúli piacok negatív nyitásának híre zárás előtt valamelyest gyengítette a mutatót, amely így szinte hajszálpontosan a szerdai értékén, 7832 ponton zárt. A 20 milliárd forintot meghaladó forgalom már-már a 2000-es fénykort idézi.
Meredek zuhanással reagált a piac a kormány Mollal kapcsolatos terveire, a szerdán kényszerpihenőjét töltő olajipari részvény jegyzése reggel 5100 forintra zuhant. Egyes befektetők másképpen ítélhették azonban meg a cég jövőjét, ugyanis délután már négy százalékkal magasabban, 5300 forinton is akadt vevő az olajipari papírokra. Zárásra azonban visszacsúszott a kurzus, a cég részvényeire az utolsó üzletet hétfői áruknál 3,9 százalékkal alacsonyabban, 5140 forinton kötötték.
A szerdai események tükörképe játszódott le tegnap az OTP-piacon. A 4,1 százalékos zuhanás ugyanakkora emelkedésbe fordult, miközben a forgalom változatlanul meghaladta a tízmilliárd forintot. A pillanatokra 800 forint alá is betekintő Matáv-árfolyam záráskor az előző értékénél 0,7 százalékkal magasabban állt, míg a Richter-papírok 2,4 százalékkal olcsóbbak lettek.
