BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankfiókokat vett a Raiffeisen-alap

Egy csomagban több mint 2,5 milliárd forint értékű ingatlant vásárolt a Raiffeisen Ingatlan Alap, köztük három Raiffeisen-bankfiókot.

2003. június 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A folyamatosan növekvő, 13 milliárd forintosra duzzadt Raiffeisen Ingatlan Alap szerdán újabb ingatlancsomagot vásárolt, több mint 2,5 milliárd forint értékben - jelentették be az alapkezelő sajtótájékoztatóján. Ezzel ingatlanjainak összértéke 9,5 milliárd forintra nőtt, ez a tőke 73 százalékát teszi ki. Az új szerzeményekből három a Raiffeisen Bank fiókjainak (Budapest Andrássy út, Szentes, Dunaújváros) ad otthont, a negyedik pedig ezen bank frissen átadott, XV. kerületi modern számítástechnikai központja és irodája.
Amint elhangzott, a fiókokat a pénzintézet eddig lízingelte, az alap a lízingbe adótól vásárolt. A Raiffeisen-bérlemények aránya az alapban így 20 százalék körül van. Korábban hasonló volt a Spar-üzleteké is, ám a tőke növekedésével ez jelentősen csökkent. Az alapkezelő úgy gondolja, hogy később is 20-25 százalék körül maximálná az egy-egy céghez kapcsolódó „bérlőkockázatot”.
A konstrukcióban levő ingatlanokat egyébként nagyrészt euróalapon értékelik, mivel a bérleti díjakat is euróban határozták meg (és az értékelés alapja a jövőben várható pénzáramlások jelenértékének meghatározása). Ezért az alapkezelő már korábban elkezdte a devizakockázatok fedezését (ezt a törvény januártól teszi lehetővé). Ennek köszönhetően a forint erősödése vagy gyengülése nem gyakorol számottevő hatást a nettó eszközérték alakulására. Pár hete volt ugyan egy kisebb, technikai esés, ez azonban a következő ingatlanértékeléseknél kiegyenlítődik - tudtuk meg.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet