Nincs napirenden az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. és a Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Rt. teljes fúziója, miként a két cég részvényeinek tőzsdei kivonása sem szerepel a többségi tulajdonos, a német RWE AG és a szintén német EnBW AG tervei között. Ezt a NAPI Gazdaság kérdésére válaszolta Emmerich Endresz, aki mindkét társaság igazgatóságának elnöke.
Ugyanakkor tény, hogy úgyszólván teljesen egybeolvadt a két áramszolgáltató, közösek az igazgatósági tagok, valamint valamennyi felső és középszintű vezető. Az Émász miskolci székháza úgyszólván teljesen kiürült. Endresz szerint azért nem olvasztják teljesen egybe a két társaságot, mert ennek tőzsdei átvezetése igen költséges lenne, illetve mind a két név jól bevezetett a piacon.
Mindenesetre az Émász és az Elmű már két közös céget hozott létre, az elsősorban erőműépítésre szakosodott Sinergy Kft.-t, valamint a Magyar Áramszolgáltató (MÁSZ) Kft.-t, amely kereskedéssel foglalkozik.
