BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs napirenden az Émász-Elmű fúzió

2003. június 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nincs napirenden az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. és a Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Rt. teljes fúziója, miként a két cég részvényeinek tőzsdei kivonása sem szerepel a többségi tulajdonos, a német RWE AG és a szintén német EnBW AG tervei között. Ezt a NAPI Gazdaság kérdésére válaszolta Emmerich Endresz, aki mindkét társaság igazgatóságának elnöke.

Ugyanakkor tény, hogy úgyszólván teljesen egybeolvadt a két áramszolgáltató, közösek az igazgatósági tagok, valamint valamennyi felső és középszintű vezető. Az Émász miskolci székháza úgyszólván teljesen kiürült. Endresz szerint azért nem olvasztják teljesen egybe a két társaságot, mert ennek tőzsdei átvezetése igen költséges lenne, illetve mind a két név jól bevezetett a piacon.

Mindenesetre az Émász és az Elmű már két közös céget hozott létre, az elsősorban erőműépítésre szakosodott Sinergy Kft.-t, valamint a Magyar Áramszolgáltató (MÁSZ) Kft.-t, amely kereskedéssel foglalkozik.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet