BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul indult, de jól végződött a nap

2003. június 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akárcsak hétfőn, tegnap is meredek zuhanással kezdte a napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A délelőtt folyamán végig lefelé csordogáló mutató délben már több mint száz ponttal a nyitóértéke alatt állt, ám - köszönhetően a beinduló Matáv- és OTP-vásárlásoknak - délután már meredeken fölfelé kapaszkodott. A nap második felének kitartó emelkedése meghozta gyümölcsét, a szomorkásan induló napot a BUX végül 0,2 százalékkal a hétfői értéke fölött, 8021 ponton zárta. A virtuális parketten az elmúlt hét átlagánál valamivel kevesebb, 9 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Rosszul indult a nap az OTP-tulajdonosok számára, a délelőtti heves eladói nyomás délre közel két százalékkal a hétfői záróértéke alá, 2209 forintra szorította az árfolyamot. Az utoljára március közepén látott mélységekből azonban sikeresen kiutat talált a kurzus. A nap második felében megjelenő vásárlók ugyanis hajszálpontosan a hétfői értékére rántották fel a bankpapír jegyzését.

Napon belül közel három százalékkal gyengült a Matáv is, ám akárcsak az OTP, a távközlési társaság részvényei is sikeresen ledolgozták veszteségüket. Az utolsó üzletet már másfél százalékkal a hétfői ára felett kötötték a részvényre. A régóta várt, ám konkrétumok nélküli gázártörvény elfogadása ellenére drágulni tudott a Mol, az olajipari cég papírjai záráskor 5345 forinton cseréltek gazdát. Meredeken zuhant tegnap a Richter, a gyógyszergyár papírjai 2,1 százalékkal lettek olcsóbbak. Három hónap alatt - különösebb hírek nélkül - több mint duplájára emelkedett a BorsodChem-papírok ára, a cég részvényeiért tegnap zárásban már 11 390 forintot fizettek.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet