Visszatérhet a gdanski olajfinomítóért folyó versenybe a Mol Rt. - legalábbis a Gazeta Wyborcza cikke szerint. A vezető lengyel gazdasági napilap szerint ugyanis a lengyel kincstárügyi minisztérium fontolgatja, hogy az új nevet kapott - Lotos-csoport - gdanski finomító privatizálásába újra bevonja a Mol Rt.-t is. A már jó egy éve kizárólagosan a PKN Orlennel és a Rotch Energyvel tárgyaló, privatizációval foglalkozó lengyel politikusok már szinte minden lehetséges variációt megpendítettek a finomító eladásával kapcsolatban (legutóbb a PKN Orlennel való összevonás gondolata merült fel). Mindeközben tranzakcióra már évek óta nem került sor. Így némileg kétes hitelességűek a lehetséges privatizációs vételár időközbeni emelkedéséről szóló tudósítások, ugyanúgy, mint a döntésre kijelölt újabb és újabb határidők. A Mol mindenesetre korábban többször megerősítette, hogy fenntartja érdeklődését a finomító megvásárlása iránt.
