Meredek zuhanással kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX ugyan a nyitásban még pénteki értéke közelében állt, ám a mélyrepülésbe kezdő Matáv-árfolyam magával rántotta a tőzsdei mutatót is. A minimumértékén már csak 7950 pontot mutató index a nap hátralévő részében lassan-lassan kúszott felfelé, s zárásra sikeresen a 8 ezer pontos határ fölé kapaszkodott. Az elmúlt napokhoz képest alacsonyabb - tízmilliárd forintos - forgalmat hozó napot a BUX pénteki értékénél 1,2 százalékkal alacsonyabban, 8002 ponton zárta. A holland tulajdonos kiszállásának híre a cseh távközlési társaságból a mélybe nyomta a kelet-európai telekompapírok árfolyamát. A Matáv piacán erős eladói túlsúly volt érzékelhető a délelőtt folyamán, a pénteken 1,9 százalékkal olcsóbbodó részvény délelőtt további 3 százalékot veszített értékéből. A kereskedés végén a távközlési papírok pénteki áruknál 29 forinttal alacsonyabban, 821 forinton cseréltek gazdát. Rossz napot zárhattak tegnap a Mol-tulajdonosok is, az elmúlt egy hét során közel tíz százalékkal gyengülő részvény tegnap további 1,1 százalékot veszített értékéből. A 3,7 milliárd forintos forgalmat generáló olajipari részvény a kereskedés végén 5280 forinton cserélt gazdát. Az elmúlt napok legkeresettebb papírja, az OTP iránt tegnapra alaposan megcsappant az érdeklődés, alig másfél milliárd forintnyi bankrészvény vándorolt tegnap új tulajdonoshoz, miközben az árfolyam 0,6 százalékkal mélyebbre csúszott. A vezető részvények közül egyedül a Richter tudott drágulni, a gyógyszergyári részvény hajszállal a 17 ezer forintos szint alatt zárta a kereskedést.
