David Beckham eladásának körülményeivel kapcsolatban vizsgálatot indított a brit pénzügyi felügyelet a Manchester Unitednél - közölte a Bloomberg. A tőzsdén jegyzett labdarúgócsapat világhírű középpályásának eladása ugyan már régóta napirenden volt, ám a játékos Barcelonába történő feltételes átigazolásának bejelentése nem a tőzsde szabályainak megfelelően történt - véli a felügyelet. A csapat ugyanis a megállapodás hírét csupán egy belföldi terjesztésű brit hírszolgáltató irodán keresztül hozta nyilvánosságra. A felügyelet jelenleg azt vizsgálja, hogy a Manchester Unitednek nem a tőzsde hivatalos oldalán kellett volna-e először bejelentenie az üzletet.
A Beckhamért várt 30-35 millió fontos bevétel ugyanis jelentős hatást gyakorolhat a cég eredményére. A részvénypiaci történések a felügyelet gyanúját látszanak igazolni, a Barcelonával kötött üzlet bejelentésének hírére ugyanis azon nyomban 5 százalékkal ugrott a részvényárfolyam. A vizsgálat hírére ugyan a korábbi szint alá csúszott vissza a jegyzés, ám a cég papírjai - a Bajnokok Ligájából történt kiesés ellenére - még így is éves maximumuk közelében forognak.
