Optimista hangulatban indult tegnap a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, az irányadó index a nyitás után egy órával már a szerdai értékénél száz ponttal magasabban állt. Dél után ráadásul szinte valamennyi vezető részvény piacán a vásárlók kerültek túlsúlyba, s az emelkedő árfolyamoknak köszönhetően a BUX egészen 8188 pontig emelkedhetett. A kereskedés végére valamelyest visszacsúszott a mutató, ám a 8120 pontos záróérték így is 1,4 százalékkal haladta meg az egy nappal korábbit.
Egész nap kitartóan kapaszkodott felfelé az OTP-kurzus, a közel 8 milliárd forintos forgalmat generáló bankrészvényekért a piac zárásakor 2272 forintot fizettek. Napon belül közel 4 százalékot emelkedett tegnap a Matáv. A gyenge kezdést követően a délelőtti órákban 845 forinton is hozzá lehetett jutni a távközlési papírokhoz, ám a dél körül megjelent vásárlók rövid idő alatt 875 forintig hajtották fel az árfolyamot. A piac zárásakor 865 forinton, a szerdai értékénél 1,9 százalékkal magasabban forgott a társaság részvénye.
Hatnapos lejtmenet után - melynek során közel kilenc százalékkal csökkent a részvények ára - végre megfordult a trend a Mol-piacon. A 5300 forinton nyitó olajipari részvényért délben már 5465 forintot is fizettek, s zárásra ugyan visszacsúszott valamelyest a jegyzés, ám az utolsó üzletet így is 0,9 százalékkal szerdai ár fölött kötötték.
Továbbra is élénk érdeklődés mellett zajlott a vegyipari papírok adásvétele. A közel 300 millió forintos forgalmat generáló TVK 4,4 százalékkal drágult, a harmadekkora forgalommal szereplő BorsodChem pedig 2 százalékkal erősödött.
A vezető papírok közül egyedül a Richter zárt veszteséggel, a gyógyszergyári papír a piac zárásakor 0,2 százalékkal a szerdai ára alatt, 16 600 forinton cserélt gazdát.
