A keddi hatalmas zuhanás után enyhén felfelé korrigáltak az árak a Budapesti Értéktőzsdén. Az irányadó index másfél órával a kereskedés megkezdése után ugyan még majd egy százalékkal az előző értéke alatt állt, s a pesszimistábbak már a keddi mélyrepülés megismétlődésétől tartottak, de az OTP- és Richter-piacon dél körül a vásárlói oldal került túlsúlyba. Az emelkedésnek induló árfolyamok azután magukkal húzták az indexet is.
A továbbiakban már töretlenül felfelé kapaszkodó BUX zárásra 8 ezer pont fölé küzdötte vissza magát, ami az előző naphoz képest 44 pontos erősödést takar. A parketten rég nem látott, a BÉT fénykorát idéző részvénymennyiség fordult meg, az üzletkötések értéke meghaladta a 20 milliárd forintot.
A legnagyobb érdeklődés a kedden 4,3 százalékot gyengülő OTP iránt mutatkozott, amely több mint 13 milliárd forintos forgalmat generált tegnap. A részvényhez a délelőtt folyamán háromhavi mélyponton, 2170 forinton is hozzá lehetett jutni. Ilyen áron azonban már több nagybefektető rendkívül olcsónak találhatta a papírt, vásárlásaik nyomán ugyanis zárásra 2220 forintra kapaszkodott fel az árfolyam.
A keddi nagy vesztes Richter a forinterősödés ellenére drágulni tudott szerdán. A gyógyszergyári papírra az utolsó üzletet 16 630 forinton, az előző napi áránál 2,2 százalékkal magasabban kötötték. Szűk sávban ingadozott tegnap a kedden szintén öt százalék feletti veszteséget elszenvedő Matáv. A 830 forint alatti árszintről csak a zárás előtt tudott kitörni az árfolyam, a kereskedés végére 1,7 százalékkal, 849 forintra hajtva fel a jegyzést. A Mol-papírok 0,8 százalékot veszítettek értékükből.
