BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokat adtak az FHB-aukción

2003. június 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi időben a forintgyengülés és a kamatemelés miatt gyorsan változó piaci hangulathoz képest kedvezőnek is mondható az FHB tegnap délelőtti jelzáloglevél-aukciójának eredménye. A kibocsátó értékesítette a maximálisan lehetséges mennyiséget, igaz, erősen emelkedő hozamszint mellett. A fix kamatozású, FJ13NF02 jelzésű jelzáloglevélre 18,6 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a pénzintézet ebből végül az eredeti, 15 milliárdban megszabott maximumot el is fogadta. Az átlaghozam mindenesetre nem volt alacsony, évi 7,22 százalékra rúgott (a maximum 7,31 volt), ami 60 bázisponttal haladja meg a május közepi, ugyanerre a papírra rendezett aukció átlagát. Csakhogy időközben a hasonló futamidejű, 10 éves államkötvény hozama (és a 10 éves referenciahozam) csak 30-35 bázisponttal emelkedett. Vagyis a bizonytalanabb tőkepiaci hangulat következtében az FHB-papírok hozamfelára a korábbi mintegy 65 bázispontról 97 bázispontra nőtt az állampapírhozamok felett. (Az államkötvény hozamát vételi és eladási hozamok átlagaként számoltuk.)
A másik papír, a változó kamatozású, tavaly hétszer aukción szereplő FJ12NV01 relatíve nagyobb népszerűségnek örvendett, mindössze egymilliárdos pakettjére 2,88 milliárd forintnyi ajánlatot tettek. Itt is kibocsátják az egymilliárdot, 100,272 százalékos átlagár mellett. Korábban a papírok jellemzően névérték alatti áron keltek el (NAPI Gazdaság, 2003. június 6., 12. oldal.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet