Az elmúlt másfél hónap kitartó emelkedése foszlott tegnap semmivé a Budapesti Értéktőzsdén, az irányadó index ugyanis az elmúlt egy év legmeredekebb - közel négyszázalékos - zuhanásával köszöntötte a hetet. A masszív eladások valamennyi blue-chipet érintették, támasz híján az index egész napos meredek zuhanásra volt kárhoztatva. A forgalomra pedig nem lehetett panasz, meghaladta a 14 milliárd forintot.
Reggel még minden a legnagyobb rendben kezdődött, a BUX a nyitásban alig valamivel pénteki értéke alatt állt, sőt pillanatokra sikeresen a fölé is kapaszkodott. A kereskedés kezdete után egy órával azonban valamennyi vezető részvény piacán megjelentek az eladók. A jegybank döntése a kamatemelésről itt nem gyakorolt semmiféle hatást, az árfolyamok továbbra is meredeken lefelé tartottak. (Az elemzői vélemények megoszlanak arról, vajon a jegybanki kamatpolitika következménye volt-e a tegnapi és a pénteki mélyrepülés, ám egyéb indokokat egyikük sem tudott felhozni.) A vérzivataros napot a BUX végül négy százalékkal előző értéke alatt, 7965 ponton zárta.
A vezető részvények közül a Richter szenvedte el a legkomolyabb veszteségeket, a gyógyszergyár kurzusa 5,1 százalékkal csúszott vissza. A társaság papírjai ezzel gyakorlatilag teljesen elveszítették a forintgyengüléskor szerzett nyereségüket.
A Matáv-részvények is öt százalék feletti mértékben gyengültek, a zárásban már csak 835 forintot fizettek értük. Az OTP 4,3, a Mol 2,7 százalékkal lett olcsóbb. A siralmas hangulat közepette csak a vegyipari részvények és a Brau tudtak emelkedni.
