BUX 140068.08 0,32 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Graphisoft-programmal tervez a Volkswagen

2003. június 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen ezentúl világszerte a Graphisoft ArchiCad programját alkalmazza autószalonjai építésére és átalakítására - jelentette be a cég. Az autógyártó óriás a szoftver segítségével integrálja a vállalati arculat elemeit a kereskedelmi egységek építészeti megoldásaiba és támogatja partnereit azok alkalmazásában. Hosszan tartó tesztelés és minden részletre kiterjedő elemzés után döntött a VW AG a Graphisoft megoldása és 15 licenc megvásárlása mellett. Az üzlet nem gyakorol jelentős hatást a Graphisoft árbevételére és eredményére, a megállapodás haszna elsősorban hosszú távon jelentkezhet.
A Graphisoft igazgatósága az április 29-i közgyűlés döntésének megfelelően kezdeményezte a cég részvényeinek kivezetését a frankfurti értéktőzsde Prime Standard szegmenséből. A társaság várakozásai szerint a kivezetési kérelem a benyújtástól számított három hónap múlva lép hatályba. Ennek megfelelően a Graphisoft N.V.-részvények frankfurti forgalmazása előreláthatólag 2003. szeptember 6-án zárul le.
A Frankfurtból való távozást elsősorban pénzügyi megfontolások indokolják. Az utóbbi 12 hónapban a BÉT-en már ötször annyi Graphisoft fordult meg, mint kint. A Frankfurtból való távozás éves szinten 200 ezer eurós megtakarítást hoz majd a cégnek, jelentős részben a német ügyvédi költségek, jogi szakértői díjak fölöslegessé válása révén. A részvények forgalmazása továbbra is folytatódik a Budapesti Értéktőzsdén, annak elhagyása nincs napirenden.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet