A sávközépeltolás híre a Budapesti Értéktőzsdén is alaposan felkavarta az indulatokat. A napot 20 ponttal előző értéke felett kezdő irányadó index a döntés bejelentéséig lassan lefelé csordogált, ám a leértékelésszerű lépés hírére pillanatok alatt 70 pontot szökkent felfelé. A hirtelen nekilódulást követően azonban rádöbbentek a befektetők, hogy nem minden céget érint feltétlenül pozitívan a fejlemény, így a BUX a délután hátralévő részét ismét lejtmenetben töltötte. A piac zárásakor előző értékénél 0,3 százalékkal magasabban, 8394 ponton állt. A sáveltolás körüli izgalmak kedvező hatást gyakoroltak a tőzsde forgalmára, a parketten 11,2 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
A forintmizéria legnagyobb nyertese a Richter, amivel a piaci szereplők többsége is tisztában lehetett. A sáveltolásig keddi értéke közelében hullámzó jegyzés pillanatok alatt 500 forinttal magasabbra ugrott, ahonnan a nap hátralévő részében már nem is tágított. A záráskor a legnagyobb gyógyszergyár részvényeit előző áruk felett 2,2 százalékkal, 16 610 forinton jegyezték. A gyengébb forintból szintén profitáló Egis 1,2 százalékkal drágult.
Ádáz küzdelmet folytatott a 900 forintos határral a Matáv. A nap elején még erős támasznak bizonyuló szintet délután áttörte, majd a papírok ára egészen 886 forintig süllyedt. A zárás előtti pozíciózárásoknak köszönhetően azonban hatalmasat ugrott a kurzus, az utolsó üzlet már ismét 900 forinton született. A 3,7 milliárd forintos forgalmat generáló OTP 0,6 százalékkal, 2424 forintra erősödött. A vezető papírok közül egyedül a Mol veszített értékéből, az olajipari részvény 1,8 százalékkal lett olcsóbb.
