BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötvényeket bocsát ki az ÁÉB

2003. június 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyezte az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) Rt.-nek egy kötvényprogram keretében két év leforgása alatt legfeljebb 40 milliárd forintnyi értékpapír nyilvános kibocsátását. Egyben a program első részlete, egy 10 milliárd forintos tétel is zöld lámpát kapott, és hozzájárult a felügyelet a tőzsdei bevezetésekhez is. A kétéves, 2005. június 14-én lejáró kötvények változó kamatozásúak, negyedévente fizetnek kamatot, kamatmegállapításkor a 3 hónapos BUBOR értékéhez mindig 80 bázispontot (századszázalékpontot) adnak.
A kezdőkamatot az aukció napján állapítják meg. Így ha a tegnapi adat lenne mérvadó, akkor a 6,81 százalékos BUBOR-hoz a prémiumot hozzáadva 7,61 százalék lenne az éves kamat.
Az aukció június 10-én lesz, az ÁÉB 2005/A jelzésű papírok ezen csomagja biztosan elkel majd, mert a két fő forgalmazó, a CIB Bank és a Raiffeisen Értékpapír Rt. vállalta, hogy szükség esetén 5-5 milliárdot megvesz belőle. Az aukciós minimumárfolyam 99,8 százalék lesz. Mint azt a Raiffeisen Értékpapírnál megtudtuk, a kötvénykibocsátás céljaként a pénzintézeti tevékenység általános finanszírozási céljait jelölték meg. A következő kibocsátásról egyelőre nem tudni semmi biztosat, talán októberben várható.
Mint az az ÁÉB éves jelentéséből kiderül, a bank tavaly majdnem pontosan 10 milliárd forintos - a 2001. évivel lényegében megegyező - eredményt ért el. Ezzel saját tőkéje 47,7 milliárd forintról 57,7 milliárd forintra emelkedett. Bevételei, különösen kamatbevételei eközben csökkentek, mint ahogy az ügyfelek betét- és hitelállománya is, aminek fényében érthető, ha a bank bővíteni próbálja forrásait. (A betétállomány 135 milliárdról 114 milliárd forintra, a hitelállomány 149-ről 131-re mérséklődött.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet