Visszatérni látszanak a befektetők a börzére, utoljára 2000 végén látott magasságba, 377 milliárd forintra emelkedett májusban a Budapesti Értéktőzsde azonnali részvényszekciójának havi forgalma. Az emelkedő trend már az év eleje óta tart, februárhoz képest az egy hónap alatt a parketten megfordult részvények összértéke közel duplájára emelkedett. (A befektetőket a tőzsdére csalogatni hívatott szemléletformáló kampánynak azonban bőven lesz még behoznivalója, legalábbis ha a 2000. májusi 609 milliárd forintos forgalom újbóli elérését tűzi ki célul.) A tőzsde összforgalmának túlnyomó részét továbbra is a részvények adják, állampapírból alig 3 milliárd forintnyi, egyéb hitelpapírból is alig 22 milliárd forintnyi cserélt gazdát a BÉT-en.
Áprilisban a K&H Equities letaszította a forgalmi lista éléről a pozíciót tíz hónapig töretlenül uraló Erste Befektetési Rt.-t. Az Erste azonban májusban ismét visszavette a vezetést, 63 milliárd forintos forgalmával messze maga mögé utasítva valamennyi vetélytársát. A forgalmi lista második helyét a Cashline Értékpapír Rt, foglalta el, ám szorosan követi őt a K&H Equities. A derivatív piac forgalmi adatai is a kockázatvállalási kedv emelkedésére engednek következtetni. Az egyedi részvényekre 115 milliárd forint értékben kötöttek májusban határidős üzletet, a BUX különböző határidőire születet kötések értéke pedig elérte az 50 milliárd forintot. A származékos piac legnagyobb szereplője, a Buda-Cash Brókerház Rt. szoros versenyben előzte meg a Cashline-t.
