Átlagosnak mondható, hétmilliárd forintos forgalommal zárta a napot a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. A kora délután erősödő kereslet főleg az OTP forgalmát dobta meg, de a Matáv és a Richter is szépen teljesített. Igazi favoritnak a gyógyszerrészvények bizonyultak, amire a dollár jelentős erősödése adhat magyarázatot. A BUX a kezdeti megugrás után lefelé csordogált, majd fél kettőkor éles fordulatot véve meredeken emelkedett zárásig. A 8444 pontos záróérték 107 ponttal, 1,3 százalékkal magasabb a péntekinél.
A délelőtt folyamán minden különösebb új hír nélkül az Egis szerepelt a legjobban, majd később csatlakozott hozzá a Richter is. A kisebbik gyógyszerpapír 4, a Richter 3,2 százalékkal erősödött zárásig. A napi forgalom felét adó OTP egy százalékkal drágult, a Matáv, amelyre 918 forinton is született kötés, 1,1 százalékkal került magasabbra. Teljesen eseménytelen volt a Mol kereskedése, a húszforintos emelkedést 350 milliós forgalom mellett sikerült elérni. Ettől nem sokkal maradt el a 9550 forintra dráguló BorsodChem forgalma sem. Ismét emelkedett - ezúttal két százalékkal - az Antenna, ötvenmilliós forgalom mellett folytatta erősödését és 4,5 százalékos emelkedéssel zárt a Brau. Kissé erősödött a Pannonplast, öt százalékkal esett viszont - igaz, alacsony forgalom mellett - a Pannon-Flax, és nem jártak sokkal jobban az econet.hu részvényesei sem.
