BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra emelkedett a Brau

2003. június 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hét végi forgalom mellett kisebb indexemelkedéssel zárult a kereskedés pénteken a BÉT-en. A vezető papírok közül csak Matávból és OTP-ből volt jelentősebb forgalom, a Molt és a Richtert kevésbé keresték. Az index 8340 ponton nyitott, majd délig 50 pontot esett. A kereskedés hátralévő része békés és egyenletes emelkedéssel telt, így az index végül 38 pontos erősödéssel, 8337 ponton zárt.
A csütörtöki koreográfiával ellentétben ezúttal zárásban volt a legdrágább a Matáv, ekkor 905 forintot adtak érte. A Molból azonban hiányzott a lendület, 5684 forintos átlagárhoz 5690-es záró tartozott. Az OTP papírja 15 forinttal süllyedt, annak ellenére, hogy az elnök-vezérigazgató bejelentette, egyelőre nem ad el több papírt. Kismértékben emelkedett a Richter árfolyama, de egyhetes távlatban még így is a gyógyszerrészvény szerepelt a leggyengébben a blue chipek közül.
Tovább gyengült az Antenna, a műsorszolgáltató papírjai 2470 forinton zártak, viszont egy hét alatt így is öt százalékkal drágultak. Úgy tűnik, a Brau ismét hegymenetbe került, a sörgyári papírokra 13 210 forinton jött létre az utolsó kötés, ami több mint 7 százalékos emelkedésnek felel meg. A Zwack kezd beállni a 750 forintos osztalékkal csökkentett árszintre, az egy héttel korábbi 7800 forint után pénteken 7100 forintért cserélt gazdát. Élénk volt az Émász piaca, az osztalékszelvénytől már korábban megfosztott papírra az előző napinál 4,5 százalékkal magasabban, 5900 forinton is kötöttek üzleteket. A kárpótlási jegy iránt továbbra is folyamatos kereslet mutatkozott, a kötések 1150 és 1200 forint között szóródtak.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet