Újabb legalább 1 milliárd, legfeljebb 20 milliárd forint névértékű kötvénycsomagot kínál fel a Mol Rt. a szokásos aukciós formában június 4-én. Az utóbbi mintegy egy évben megszokott módon ezúttal is egy év körüli futamidejű, 2004. május 12-én lejáró diszkontkötvényről van szó. Ami kicsit eltér az eddigiektől, az a kibocsátás időzítése, hiszen több mint egy éven keresztül az olajipari társaság nagyjából negyedévente rendezett ilyet, sőt tavaly év végén még úgy nyilatkozott, hogy 2003-ban is ezt tervezi. Ennek ellenére a decemberi aukciót március elején és végén kettő is követte, most pedig szintén alig több mint két hónap telik el az utolsó értékesítés óta. (Eközben a felajánlott kötvények mennyisége sem csökken.)
A korábbi konstrukciókhoz hasonlóan most is meghatároznak egy hozamplafont, amely az egyéves (a 2004. május 12-én lejáró) kincstárjegyek állampapír-piaci referenciahozama plusz 75 bázispont lesz. (Eddig 80-100 bázispont volt ez a prémium.) A pontos hozam azután a kereslettől függően lesz ennél alacsonyabb, igaz, már háromszor is előfordult, hogy a túlkereslet ellenére sem adták el az összes felajánlott kötvényt a hozamplafon alatt. Nyilván most is elsősorban intézmények jelentkezésében bíznak, erre utal az egymillió forintos minimális vásárlási érték kikötése.
A nyár közepén-végén megfigyelők szerint növekedhet a kínálat a kötvények piacán. Erre utal, hogy a jelenlegi lakáshitel-felvételi dömping késleltetve jelentkezik a jelzáloglevél-kibocsátásokban. Az értékpapírokat ugyanis csak akkor dobhatják piacra, ha az értékbecslő már megvizsgálta, értékelte a fedezetként szolgáló ingatlanokat. Másrészt a Matávtól érkeztek korábban olyan hírek, hogy a Deutsche Telekomnak visszafizetendő 550 millió eurót részben vagy egészben esetleg hazai forrásokból fedezné, bár ez még korántsem biztos.
