Nagyobb izgalmak nélkül folyt a kereskedés tegnap a tőzsde részvénypiacán, legalábbis ami a nagyobb társaságokat illeti. A BUX 8320 pontról indulva előbb süllyedt egy kicsit, majd a 8360 pontos szintre kapaszkodott fel. Egy nagy Mol-átkötés okozta kiugrást követően a zárás előtti eladások hatására 8299 pontra esett vissza az index. A forgalom tegnap is meghaladta a 10 milliárd forintot, ami jelentős részben annak köszönhető, hogy ismét történt egy 4,5 milliárdos árfolyamértékű Mol-kötés, ugyanazon cég közreműködésével, mint egy nappal korábban.
Az olajpapír egyébként ott zárt, ahol nyitott, 5680 forinton, az átlagár viszont az átkötés miatt az 5900 forinthoz esett közel. A Matáv a nap nagy részében 895-900 forint között forgott, csak zárásra táncolt vissza a 0,8 százalékos csökkenést jelentő 885 forintra. A Richter 0,4 százalékkal gyengült, az OTP-vel 2415 forint körül üzleteltek, és ott is zárt.
A piac teljesítményéhez képest jól szerepelt az 1 százalékkal emelkedő Egis. A második vonalból a legnagyobb, csaknem milliárdos forgalma a Zwacknak volt, amely a 750 forintos osztalékszelvény levágása után 535 forinttal esett. Jelentős forgalmat bonyolítottak le a Graphisoft részvényeivel, a papírok 950 forinton is jártak napközben. Nem folytatódott az Antenna szárnyalása, a részvény a nap elején 2600 forintig jutott, de innen lefelé vette az irányt, és 3,8 százalékos eséssel zárt. A nap nyertese a NABI volt, amely különösebb hír nélkül 5 százalékkal erősödött.
