A sikeres akvizíciók nyomán megemelkedett ügyfélszámnak köszönhetően közel megtízszerezte profitját a BÉT forgalmi listáit többnyire vezető brókercég, az Erste Bank Befektetési Rt. A tavaly az anyavállalat szárnyai alá átszervezett társaság 7,3 milliárd forint bevétel mellett 403 millió forint adózott eredményt termelt, ami közel tízszerese az egy évvel korábban elért 44 milliós profitnak. A cég vezetése maximálisan elégedett az eredménnyel - nyilatkozta lapunk kérdésére Cselovszki Róbert elnök-vezérigazgató. A brókerház ugyan márciusban lecsúszott a BÉT forgalmi listájának csúcsáról, ám a menedzsment nem izgul az idei tervek teljesülése miatt. Várakozásaik szerint a 2002-es 447 millió forintos profit az idén felülmúlható. A terveik teljesülését ráadásul a BÉT-en mostanában tapasztalható forgalomemelkedés is segíti, előzetes kalkulációjukban ugyanis a jelenleginél alacsonyabb átlagos napi forgalommal számoltak. A cég ügyfélállománya az elmúlt időben valamivel 30 ezer fő alatt stabilizálódott. Az Erste ugyan a sikeres akvizíciókon felbuzdulva (2000-ben az EMAB, 2001-ben a Dunainvest, 2002-ben pedig a Nomura ügyfeleit vette át a társaság) újabb bevásárlásokat is tervezett erre az esztendőre, ám Cselovszki szerint a piaci konszolidáció olyan fokot ért el, ahol ez már csak igen nehezen megvalósítható.
