Az amerikai piacok keddi száguldásának köszönhetően jó hangulatban kezdődött a kereskedés tegnap a Budapesti Értéktőzsdén is. Egész nap optimizmus uralkodott a piacon, s mivel valamennyi vezető részvény drágult, a BUX töretlenül kapaszkodhatott felfelé. Az irányadó index zárásra teljesen ledolgozta előző napi veszteségét, a kereskedés végén hétfői értékénél 2,2 százalékkal magasabban 8333 ponton állt. A forgalom – köszönhetően többek között egy óriási Mol-kötésnek – meghaladta a 16 milliárd forintot.
Hatalmas lendülettel robogott tegnap a Matáv kurzus a kilencszáz forintos határ felé, a délelőtt folyamán a lélektaninak mondott szintet 5 forintra meg is közelítette. Ereje azonban egyelőre kevésnek bizonyult annak átlépéséhez, ám záráskor még így is közel három százalékkal keddi ára felett, 892 forinton cserélt gazdát a apapír. Hasonlóan látványos erősödést sikerült tegnap felmutatnia az OTP-nek is, a bank részvényei 2,3 százalékkal, 2430 forintra drágultak. Az egy óriáskötésnek köszönhetően 7,4 milliárd forintos forgalmat generáló Mol árfolyamát 2,6 százalékkal 5700 forintra hajtották fel tegnap a vásárlók.
Az erősödésből a vezető papírok közül egyedül a Richter marad ki, a gyógyszergyári papírokkal a kereskedés végén – akárcsak egy nappal korábban – 15 705 forinton üzleteltek.
Az elmúlt időszak nagy emelkedése profitrealizálásra ösztönözhetett néhány Brau-tulajdonost, eladásaik 12 895 forintra szorították le a sörgyári papírok jegyzését. Nem csitul azonban az Antenna-piacon a spekulációs vásárlási hullám, a cég részvényei további 4,4 százalékkal kapaszkodtak tegnap magasabbra.
