BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Későn jött az amerikai segítség

2003. május 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap legnagyobb részében meredeken lefelé tartottak a vezető európai mutatók, magukkal rántva a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexét is. A napot 100 pontos mínuszban kezdő BUX egész délelőtt veszített értékéből, minimumán már több mint 2 százalékkal hétfői értéke alatt állt. A délután folyamán minimumértéke közelében ingadozó index az amerikai piacok pozitív nyitásának hírére ugyan megindult fölfelé, ám a hátralévő rövid idő már nem bizonyult elegendőnek a napközben elszenvedett veszteségek ledolgozására. A BUX a valamivel 10 milliárd forint alatti forgalmat hozó kereskedést hétfői értékénél 1,7 százalékkal alacsonyabban, 8154 ponton zárta.
A vezető tisztségviselők részvényeladásának hírét rossz jelnek tekinthette az OTP-piac, a bankpapír jegyzése meredeken zuhant tegnap. A társaság részvényeinek kurzusa az egész napos eladói nyomás következtében a DSK megszerzése előtti szintre, 2375 forintra, a hétfői árnál 2,2 százalékkal mélyebbre esett. Rossz napot zártak tegnap a Matáv-részvényesek is, a távközlési papírok árfolyama 2 százalékkal zuhant, az egy hete még 900 forint felett forgó részényekért a zárásban már csak 867 forintot fizettek. A Mol-papírok jegyzése 5555 forintra esett vissza. A vezető részvények közül a Richter szerepelt legjobban, ám kérdéses, hogy az ár 1,2 százalékos visszacsúszásával bármely tulajdonos elégedett lenne. Jelentősebb erősödést egyedül a spekulánsok által felkapott Antenna és Brau tudott felmutatni, előbbi 3,7, utóbbi 5,5 százalékkal drágult.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet