Idén különösen népszerűnek bizonyul az OTP részvényopciós programja, a tavalyi tőzsdei átlagár feléért történő lehívás lehetőségével szinte a bank valamennyi vezetője élt. A program keretében az elmúlt hónapban 1 millió 306 ezer 700 részvényt hívtak le, ezzel a bank sajátrészvény-állománya 13 millió 874 ezer 40 darabra csökkent. A mérleg elfogadását követően lehetőség nyílott a lehívott részvények értékesítésére, az idén lehívott opciós papírok valamivel több mint harmada végül a tőzsdén landolt. A legnagyobb eladónak Csányi Sándor elnök-vezérigazgató bizonyult, aki korábbi pakettjének egy részétől is megszabadult, mikor május 22-23-án 456 ezer papírt értékesített a BÉT-en.
