BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keresik az utolsó WVM-kötvényeseket

Még harminc napig várja a csődbe ment WVM Lízing Rt. kötvényeinek tulajdonosait az egykori forgalmazó. A befektetők zöme már pénzt kapott, néhányan tovább perelnek, a maradék nem jelentkezett.

2003. május 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Talentum Tanácsadó Rt., a WVM Lízing Rt. kötvényeinek egykori forgalmazója hirdetményt tett közzé, amely szerint még 30 napig várja a kötvénytulajdonosok jelentkezését. Velük tavaly nyár eleje óta köt folyamatosan peren kívüli egyezségi megállapodásokat, miután egy legfelsőbb bírósági ítélet helytállásra kötelezte a kötvényesek követeléseiért (NAPI Gazdaság, 2002. június 6., 9. oldal). Bejelentette azt is, hogy eddig több mint 5600 tulajdonossal kötött megállapodást. Ez a legfeljebb hatezerhatszázra becsült eredeti összlétszámnak minimum a 85 százaléka.
A befektetők mintegy kétharmadával egyébként már tavaly szeptember végéig sikerült megállapodni, az akkori adatok szerint 4400 főnek 2,3 milliárd forintot fizettek ki (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 27., 11. oldal). A megállapodásban lényegében arról volt szó, hogy a volt brókercég, egykor az MHB Rt. leányvállalata, rövid határidőn belül fizet, cserében viszont valamivel alacsonyabb késedelmi kamatot kapnak a befektetők, mint ahogy az egy esetleges bírósági ítélet nyomán valószínűsíthető volt. Az addigi bírósági ítéletek ugyanis nem köteleztek automatikus kifizetésre, azt mindenkinek magának kellett volna az igazságszolgáltatáson keresztül külön elérnie - esetleg többéves procedúra során. Így a megállapodással, ha pénzt nem is, időt mindenképpen nyertek az ügyfelek.
Amint az ügy bonyolításával megbízott Jutasi és Társai ügyvédi iroda illetékese elmondta, legfeljebb háromszázra tehető azoknak a száma, akik még mindig ragaszkodnak a további peres eljáráshoz. A legtöbb befektetővel még tavaly megkötötték a megállapodást, az idén már csak havi 2-3 személy jelentkezett. A kötvényesek egy része egyszerűen eltűnt, sőt, mintegy 100 millió forint névértékű papír tulajdonosai már annak idején, a felszámolási eljárás kezdetekor, 1996-ban sem jelentkeztek (eredetileg névértéken 2,1-2,2 milliárd forintnyi kötvényt nem fizetett vissza a WVM). Valószínűsíthető, hogy kisebb értékű, elfelejtett, elvesztett kötvénycsomagok tulajdonosairól van szó. A jelenlegi hirdetményt már csak a „kötelező gondosság és óvatosság” okán tették közzé.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet