Mostanában csekélynek, de a korábbi hónapokhoz képest még mindig jelentősnek számító, 7,9 milliárd forintnyi részvényforgalom mellett az optimizmus uralta a Budapesti Értéktőzsdét. A BUX előző napi értéke alatt, 8200 pont körül kezdte a kereskedést, majd innét délre 8300 fölé emelkedett, és a nap további részében szűk sávban, 8300-8340 pont között maradt. A napot ennek a sávnak is a tetején fejezte be, ami 1,35 százalékos erősödés.
Az index mozgását leginkább a Matáv és az OTP határozta meg, e két papírnak volt messze a legnagyobb, egyenként 2,5 milliárd forint körüli a forgalma is. A távközlési részvény 872 forintról - hétfőhöz hasonlóan - ismét 900-ig emelkedett, ám ezúttal a zárásban is megmaradt ez az érték. Az OTP folytatta a sikerszériát, a DSK-szerződés aláírásának napján 2450 forintról 2490-2510 forintig emelkedett, a záróár ennél is kerek szám, 2500 volt.
A Mol már sokkal kevésbé tudhatott maga mögött jó napot, csak a kora délutáni órákban emelkedett néha 5-15 forinttal hétfői záróára fölé. A nap elején és végén bőven ez alatt forgott, és csak a zárás előtti perceknek köszönhető, hogy egy hirtelen ugrással mégis 5 forinttal, 5610 forintra tudott javítani. A Richter ugyan gyengén kezdett, végül azonban 50 forinttal, harmad százalékkal erősödött előző napi záróárához képest. Viszonylag élénk forgalom mellett hasonló mértékben erősödött az Egis is.
Kiugróan, több mint 8 százalékkal erősödött a Brau és a Danubius, utóbbi forgalma meghaladta a 200 millió forintot. Az osztalékszelvény levágásának tudható be a Globus és a Dédász áresése. Ezeken kívül kevés csökkenés fordult elő, a közepes cégek nagy része is a nyertesek táborát gyarapította.
