BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejegyezték az OTP-jelzálogleveleket

2003. május 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pontosan az eredetileg felajánlott 11 milliárd forintnyi OJB 2008/III jelzáloglevélre érkezett igény a május 14-től 16-ig tartó jegyzési időszak során - tette közzé a kibocsátó OTP Jelzálogbank Rt. Amint ebből is látszik és a csoport korábbi nyilatkozataiból is kitűnik, a kibocsátás nyilvános formája ellenére az OTP-csoport egyelőre házon belül lejegyzi ezeket az értékpapírcsomagokat. (Az OTP Bank a kibocsátások során allokációs elsőbbséget élvez, valószínűleg azért is rendeznek jegyzést a másutt megszokott aukció helyett, mert így az elsőbbség jobban biztosítható.) Mától május 22-éig tart ugyanennek a 2008. július 12-én lejáró sorozatnak a következő jegyzési időszaka. Itt a felajánlott mennyiség 10 milliárd forint lesz, és a bank szintén minden más befektető előtt jogosult a vásárlásra.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet