A gyorsjelentési szezon utolsó napján megindultak a profitrealizáló eladások, ám a visszaesés átmenetinek bizonyult: pénteken ismét erős kereslet alakult ki a vezető papírokra. A leglátványosabb a Matáv piaca volt, a távközlési részvény ötmilliárdos forgalom mellett csaknem három százalékkal drágult - nyilván nem függetlenül az anyavállalattól érkező jó hírektől. Az összforgalom rég nem látottan magas, 15,6 milliárd forint volt. A Matáv mellett a Mol kereskedése volt még nagyon élénk. A BUX végül 0,93 százalékkal emelkedett és 8237 ponton zárt. A négy blue chip piacán már a szabad szakasz elején erős vételek jelentek meg, ám a kereskedés végéig csak a Matáv és a Richter tudta tartani nyereségét. A gyógyszergyári részvény csaknem 2 százalékkal, 16 200 forintra drágult, miközben az Egis mérsékelten, 7850 forintra erősödött. A nap elején úgy tűnt, a Mol is csatlakozik a többiekhez, ám az olajpapír - részben nagyobb blokk-kötéseknek köszönhető - óriási, 6,5 milliárdos forgalom mellett végül 5650 forintig gyengült és ennél nem is sokkal zárt feljebb. Óvatosabb volt a vásárló az OTP piacán, az árfolyam a nap nagy részében 2435 forint körül ingadozott. A BorsodChem napi emelkedése ezúttal csak 1,7 százalék volt, a TVK viszont viszonylag nagy forgalom mellett előbb 4000 forintig esett, majd azt maga mögött hagyva, 3950 forinton zárt. Tovább erősödött a Rába, a gépipari részvény árfolyamát a rendkívül gyenge gyorsjelentés után minden bizonnyal ismét csak a felvásárlással kapcsolatos várakozások emelik.
