Ezen a héten kezdődik a szelvényvágások szezonja, elsőként - az üzleti évét szeptemberben záró Egist leszámítva - a hét közepén a Brau szabadul meg 510 forintos osztalékszelvényétől. A tőzsdei elszámolás ötről három naposra történő módosulásával azonban változott a részvények osztalékfizetési fordulónapjának számítása is. Az eddigi E-10. (vagyis a társasági eseményt megelőző tizedik tőzsdenap) helyett az E-8. napon forog utoljára osztalékszelvénnyel a részvény. Például a május 26-ától fizető Brau részvényénél az jogosult az osztalékra, akinek nyolc munkanappal korábban, a május 14-i kereskedés végén a birtokában van a papír.
Amint a Keler illetékese, Dudás György lapunk kérdésére elmondta, az adhat be tulajdonosi megfeleltetést, akinek az E-5. nap végén pozíciója van, ehhez pedig - a háromnapos tőzsdei elszámolás miatt - legkésőbb az E-8. napon kell megvásárolni a részvényt. Ezzel a rendszerrel persze már megismerkedhettek azok, akik közgyűlésre zároltatták részvényeiket (ott is a társasági esemény előtti nyolcadik munkanap a fordulónap). A közgyűlési részvételhez szükséges megfeleltetéssel ellentétben azonban az osztalékfizetéshez szükséges tulajdonosi megfeleltetés nem jár zárolással, vagyis másnap már az osztalék birtokában el lehet adni a részvényt.
