Milen Velcsev bolgár pénzügyminiszter hétfőn bejelentette, hogy a kormány bankkonszolidációs társasága keddi értekezletén dönt arról: kinek adja el a DSK bankot, az ország második legnagyobb pénzintézetét - írta az Origo. A bank megvásárlására az OTP és az osztrák Erste Bank tett ajánlatot. A bankkonszolidációs társaság eredetileg április végén akarta a vevőt megnevezni, de különböző, részben politikai okokból a döntést többször is elhalasztották. Velcsev szerint most már minden fontosabb kérdést tisztáztak, így elhárultak az akadályok a döntés elől. A Dow Jones hírügynökség szerint a bolgár kormányon belül egyesek az Erste Bankot támogatják, mondván, hogy a régió bankjainak átalakításában tapasztalatai vannak, mások viszont az OTP-t pártfogolják, mivel a magyar pénzintézet több pénzt ajánlott.
