A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) engedélyével május 19-től június 6-ig lesz a nyílt végű CA Eurobond Kötvény Alap befektetési jegyeinek jegyzése (ezután kezdődhet a nyilvános forgalmazás). Mint az alapkezelőnél elmondták, az alapokba fektető alap elsősorban az euró-, esetleg a dollárbetétekkel rendelkező, az alacsony kamatokkal elégedetlen befektetőket célozza majd meg. Közülük is elsősorban a középtávon, legalább két évben gondolkodókat, mivel a mögöttes befektetések átlagos futamideje is 2,5 év körül várható.
A kezelési szabályzat szerint a konstrukció kiemelt befektetései - amelyekben egyenként a tőke 25 százaléknál nagyobb hányada is tartható - a BA-CA-csoport Capital Invest nevű bécsi alapkezelőjének két pénzpiaci és két kötvényjellegű terméke. (Az utóbbiak közül az egyik főleg államkötvényekre, a másik jó minősítésű vállalati kötvényekre koncentrál.) A hazai alap tőkéjének legalább 65, legfeljebb 95 százaléka lehet külföldi befektetési jegyekben, a többi hazai likvid pénzeszköz.
A kezelési szabályzat szerint a CA-IB Alapkezelő munkájáért maximum évi 1,5 százalékos díjat kaphat, amelyet - mint a cégnél elmondták - várhatóan mintegy 0,9 százalékig tudnak majd leszorítani. A befektetési jegyek eladásánál a forgalmazók maximum 2 százalékos jutalékot vethetnek ki (a visszaváltás ingyenes). Ez pedig a gyakorlatban a jelenlegi terv szerint 0,5 és 1 százalék között lesz, összeghatártól és forgalmazási csatornától (bankfiók, telefonos rendszer stb.) függően. Az első hasonló, devizában - euróban, illetve dollárban - denominált két alapot 2001 decemberében indította az OTP-csoport. Az Euró Kötvény Alapban azóta 12,6 millió euró, a Dollár Kötvény Alapban 12,4 millió dollár gyűlt össze. Ezek a 3 milliárd forint körüli összegek a hazai alappiacon közepes nagyságúnak számítanak.
