Az A kategóriás tőzsdei kibocsátók jelentős része az utolsó napokra hagyta első negyedéves gyorsjelentésének közzétételét, az elemzők jelentős hányada ennek ellenére - vagy épp emiatt - múlt hét péntekig még nem készült el a várható eredményekre vonatkozó előrejelzéseivel.
Az általunk megkérdezett öt elemzőgárda prognózisaiból számolt konszenzus szerint a nagy cégek közül a Matáv lehet az, amelyik kénytelen lesz eredménycsökkenésről számot adni, átlagosan közel 20 százalékos romlást várnak tőle. A tavalyinál jobb első negyedévet remélnek viszont a Moltól. A 2002-es, 10 milliárdos első három hónap után a mostani első negyedre már 16 milliárd feletti profitot várnak. (Az egyik befektetési bank például azért vár javulást, mert véleménye szerint a feldolgozási és kereskedelmi üzletág javuló teljesítménye ellensúlyozhatja a gázüzletágon elszenvedett veszteségeket.) A jól teljesítő nagyok táborát gyarapíthatja az OTP is. A banktól ezúttal 25 százalékos profitjavulást várnak, ami nem meglepő, hiszen az elmúlt negyedévekben az OTP nyereségére vonatkozó előrejelzés nem igényelt nagy energiákat: a 15-25 százalékos gyarapodásról szól tippek általában beváltak. A Richter profitnövekedésével szemben gyenge teljesítményt várnak az Egistől. Persze valószínű, hogy a kisebbik gyógyszercég részvényeinek árfolyama, amely a deramciclane-fiaskó után zuhant a mélybe, már tükrözi a visszaesést.
