A Richterrel gyakran összehasonlított horvát gyógyszergyár, a Pliva közzétette első negyedéves beszámolóját. A társaság dollárban 50 százalékkal növelte árbevételét (a Richter 80 százalékkal), ami - az időközben végrehajtott akvizícióknak is köszönhetően - 270,6 millió dollárt tett ki. (A Richter lengyel akvizíciója kisebb súlyt képvisel a csoporton belül.) A társaság amerikai bevételei dollárban számítva megduplázódtak, és a teljes forgalom csaknem felét adják, ám a növekmény harmadát elvitte a dollár/kuna árfolyamváltozás.
A gyógyszergyártó üzemi eredménye több mint 16 százalékkal gyarapodott, ez viszont hazai valutában már nyereségcsökkenést jelent. Az adózott eredmény 36,1 százalékkal, 57,1 millió dollárra ugrott, kunában számolva pedig 13,1 százalékkal, 403,7 millióra nőtt, ám ennek legfontosabb tényezője, hogy az effektív adókulcs 29,5-ről 15,1 százalékra csökkent. A Pliva idei tervei nagyon hasonlóak a Bogsch Erik által kitűzött 2003-as célokhoz. A társaság a 10-20 százalékos sáv felső széléhez közeli bevételnövekedést vár, az üzemi nyereség 15 százalék körül nőhet, az egy részvényre jutó eredmény (EPS) ennél valamivel lassabb ütemben.
A Richternél 21 évvel fiatalabb, 1921-ben alapított társaság részvényei - a Richteréhez hasonlóan - az elmúlt hetekben jelentős emelkedésen mentek keresztül, de a tervezett eredménnyel számított P/E érték így is csak 7-es, a Richter valamivel 10 alatti értékével szemben. A különbséget magyarázhatja, hogy a Plivánál jelentős kockázati elem, miként fogja pótolni az 2006-ban kifutó originális vegyületéből, a jelenleg még a forgalom több mint 34 százalékát adó azitromicinből származó bevételeket. Emellett természetesen az sem fest túl jól a horvát cégnél, hogy az adózott nyereség növekedésének nagy része az adókulcs 50 százalékos csökkenéséből származik.
