BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét itt a K&H Fix Plusz

2003. május 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PSZÁF engedélyével ismét zárt végű, határozott futamidejű, hozam- és tőkegaranciával ellátott alapot hoz létre a K&H-csoport. A K&H Fix Plusz 3 elődeihez hasonlóan minimális fix hozamot garantál. Ezenkívül, ha egy nemzetközi részvénypiaci index növekménye egy adott szintet meghalad, akkor ezzel arányos magasabb hozam üti a befektetők markát. Ezért cserébe - legalábbis az előző kettő konstrukciónál ez volt a helyzet - az ígért minimumhozam szintje természetesen érezhetően elmaradhat a fix hozamú befektetések (például államkötvények) adott pillanatban elérhető hozamától.
Az új alap a jelek szerint teljesen az előzőeknél már bevált séma szerint fog működni. A 10 ezer forintos papírok május 15-től június 12-ig tartó - de előbb is lezárható - jegyzésénél itt is diszkontárat alkalmaznak. (Ez évi 4,65 százalékos kamatnak megfelelő megtérülést jelent.) Az alap minimum 200 millió, maximum 6,9 milliárd forintos lehet, futamideje három év és nyolc hónap, 2003. június 20-tól 2007. február 20-ig tart. A pontos feltételeket, mint a garantált hozam és a részvényemelkedéssel elérhető prémium nagysága, most is a jegyzés kezdőnapján hirdetik majd ki.
A K&H-csoport a jól működő külföldi, főleg belga példák nyomán tavaly novemberben, majd márciusban bocsátott ki hasonló befektetési jegyeket, amelyek meglehetősen jó fogadtatásra találtak a kockázatkerülőnek számító hazai ügyfelek körében. Az első Fix Pluszból 3,5, a másodikból 4,8 milliárd forintnyi kelt el.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet