BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb megrendelés a Mezőgépnek

2003. május 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mezőgép Rt. tegnap tőzsdezárás után újabb, ezúttal autóipari megrendelésről számolt be. A társaság üzemanyagadagoló-alkatrészek gyártására kötött szerződést, információink szerint egy vezető japán gyártóval. Az üzletből évi 4,5 millió eurónyi árbevétele származhat, a termelés teljes felfutása 2004-re várható. A társaság május 14-én teszi közzé gyorsjelentését.
A cég tavaly 21 millió forint veszteséggel zárta az első negyedévet. Az idei nyereségterv 900 millió forint, ami 112 forintos részvényenkénti eredményt, vagyis a jelenlegi árfolyamon 11-es P/E értéket adna. A gépipari részvényben a jelek szerint egyre több befektető lát fantáziát, a papírok árfolyama az elmúlt három héten a megszokotthoz képest nagy forgalom mellett 25 százalékkal emelkedett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet