A Danubius Hotels a privatizációs szerződésben vállalt 5 millióval szemben csaknem 7,5 millió dollárt költött a szovátai fürdőkomplexum felújítására, így teljesítette szerződéses kötelezettségeit - nyilatkozta romániai sajtótájékoztatóját követően az MTI-nek Betegh Sándor vezérigazgató az e-Broker szerint. Mint mondta, a Danubius szeretne tiszta vizet önteni a pohárba a sokat támadott ügylettel kapcsolatban.
A Salina Invest, amelyben a Danubius azóta többségi részesedést szerzett, 2001. május 18-án vásárolta meg 1,9 millió dollárért a Balneoclimateria Sovata társaság 82 százalékát a román állami vagyonügynökségtől. A társaság egyben átvállalta a cég hiteleit és két év alatt 5 millió dollár beruházást ígért. A privatizációt követően azonnal megindultak a támadások, egyrészt a korábbi bérlők által indított perek, másrészt a magyar tőke térhódításának veszélyére figyelmeztető román sajtócikkek formájában.
Betegh ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a volt bérlők a privatizációs ügynökséget perelik, így ezek a támadások nem az új tulajdonos ellen irányulnak. A magyarveszéllyel riogatók megnyugtatására pedig közölte, hogy a Danubius 99 százaléka izraeli, angol és amerikai befektetők tulajdonában van. A társaság szeretné bevonni a jó adottságokkal rendelkező közeli parajdi sóbányát a gyógyászati kínálatba, ám további beruházásokat egyelőre nem tervez Romániában.
