A Quaestor Értékpapír Rt. - az egyetlen brókercég, amelynek részvényei a Budapesti Értéktőzsdén is forognak - az éves rendes közgyűlés döntése alapján egyelőre a parketten marad. A kivonulást, sőt a zárt körű társasággá alakítást ugyan napirendre tűzték, ám a közgyűlés nem hozott ilyen jellegű döntést. Amint Tarsoly Csaba, a társaság igazgatóságának elnöke lapunknak elmondta, a kivezetés mellett ugyan számos érv szólna - alacsony likviditás és közkézhányad, költségek -, ám a tulajdonosok úgy döntöttek, hogy egyelőre kivárnak. Egyrészt a jelenlegi részvénypiaci viszonyok magukban hordozzák a javulás lehetőségét, ami egy napon talán ezen papírok piacán is jelentkezik. Másrészt a tőzsdei szereplésnek vannak olyan előnyei, mint a cégcsoport iránti bizalom erősödése, illetve marketingszempontok. Célszerűnek látszik legalább megvárni hazánk jövő évi EU-csatlakozását.
Az idei tervekkel kapcsolatban az elnök elmondta, nem várható jelentős változás a brókercég életében, a közelmúltban lezajlott a működés tervezett racionalizálása. A fiókhálózatot átalakították, a brókerház egykori egységei a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Rt. égisze alatt ügynökökként működnek tovább. Ez jelentős költségmegtakarítást eredményezett a cégcsoport szintjén, például ugyanazon egységen belül nem kell fizikailag szétválasztani, külön infrastruktúrával ellátni a különböző - értékpapírral foglalkozó, idegenforgalmi, ingatlanos - tevékenységeket.
A racionalizálás nyomán a brókerház tavaly csökkenő bevételek mellett is éppen tartani tudta az egy évvel korábbi, 18 millió forintos adózott eredményt. Az 1,05 milliárdos alaptőkéből egyébként év végén már csak 2,6 százalék volt magánszemélyeknél, a többi néhány jórészt a Quaestor-csoporthoz kötődő hazai társaságé.
