Az Agrimill-Agrimpex Rt. éves rendes közgyűlésén a napirendi pontokat egyhangúlag vagy pár szavazat híján egyhangúlag fogadták el a részvényesek, ami persze nem meglepő egy több mint 91 százalékban három nagyrészvényes kezében levő cég esetében. A társaság tavalyi, a magyar számvitel szerint készült mérlege 80 millió forint veszteséget mutat, ez javulás a 2001-es mínusz 138 millióhoz képest. (A nemzetközi elvek szerint készült kimutatások tavaly csak 9,5 milliós, tavalyelőtt 142 milliós mínuszt tartalmaznak.) Az adatok nem konszolidáltak, a leányvállalatok számainak hatása a vezetés szerint nem lenne jelentős.
Mint az az éves jelentésből kiderül, a céget tavaly is több kedvezőtlen hatás érte, ezek között az itthoni malomipari többletkapacitást és a búzakínálatot, az exportpiacok gyengélkedését, a forinterősödést és a dollárgyengülést emelték ki. (A külföldi vevők fizetőképességének gyengülése miatt 99 millió forint értékvesztést számoltak el.) Ezeket a hatásokat a cég a költségek visszafogásával, az alapanyag-felvásárlások kontrolljával és magasabb árrésű üzletek felkutatásával igyekezett ellensúlyozni. Az árbevétel így is 34 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban, ám az üzemi veszteség 32 millió forinttal javult. A cég helyzetén javított még a nem feltétlenül szükséges ingatlanok és tárgyi eszközök értékesítése is - ezek elszámolásából fakad egyébként a hazai és a külföldi kimutatások között megnövekedett különbség -, így nőttek a pénztartalékai, és csökkent az eladósodottsága.
A társaság tavaly a második félévben már javuló eredményeket ért el, és a kedvező tendencia folytatódására számít az idén is, annak ellenére, hogy a piaci környezetben nem látja alapvető javulás jeleit. Így üzemi szinten 101, adózás után pedig 206 millió forintos nyereséget remél.
