BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Takarékbank a német börzére tart

2003. május 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT magánbefektetői nyílt napjára időzítette a Magyar Takarékszövetkezeti Bank annak bejelentését, hogy kérte felvételét a frankfurti Deutsche Börzére. A kontinens legnagyobb forgalmú tőzsdéje - mint Marosi Gábor, a részvényüzletág igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta - várhatóan június elején veszi fel a német tulajdonban lévő magyar bankot. Utána a Takarékbank ügyfelei - akik között reményei szerint mind nagyobb számban megtalálhatók lesznek a vidéki takarékszövetkezetek tagjai is - a hazai jutalékszintek mellett kereskedhetnek német papírokkal. (Sőt, az üzletszabályzatban szereplő jutalékok alacsonyabbak is lesznek, mint a hazai piacon.) Az egyetlen hátrány, hogy a teljesült megbízásokat 3 eurós elszámolási költség terheli. Az elszámolási idő Frankfurtban kétnapos és újabban nettó elvű, így van lehetőség a napon belüli üzletelésre is. Marosi elmondta, hogy a német piac egyre népszerűbb a magyar kisbefektetők körében, míg tavaly a megbízások 50-60 százaléka Amerikára összpontosult, Frankfurt aránya alig 25 százalék volt, idén a kiegyenlítődés felé tolódnak el az arányok. A Takarékbanknak egyébként egy néhány milliós egyszeri informatikai beruházásába, illetve havi több ezer eurós minimál díj vállalásába kerül a frankfurti jelenlét. Bár hamarosan a BÉT-en keresztül is elérhető lesz a német piac, a bank tulajdonosai a közvetlen jelenlétet preferálják.
A Deutsche Börsének egyébként 400 tagja van, az ötezer részvényre naponta átlagosan 300 ezer üzlet születik és a megbízások fele a külföldi tagoktól érkezik. A DAX indexet alkotó papírok teljes forgalmának 97 százaléka a Xetra-rendszeren zajlik, a kereskedési idő reggel kilenctől este nyolcig tart.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet